LAJMI I FUNDIT:

Kuiz: Testoni njohuritë tuaja me ngjarjet sportive të vikendit që lamë pas

Kuiz: Testoni njohuritë tuaja me ngjarjet sportive të vikendit që lamë pas

Vikendi që lamë pas ishte i pasur me plotë ndeshje futbolli të cilat garantuan spektakël për tifozët e futbollit.

Që nga spektakli i finales së Kupës së Kombeve të Afrikës mes Nigerisë dhe Bregut të Fildishtë, deri tek përballjet e zjarrta për titull në La Liga dhe Bundesliga, tifozët patën shumë për të parë.


Telegrafi si çdoherë ka qëndruar pranë lexuesve të saj, duke i informuar në kohë reale mbi më të rejat e fundit nga futbolli evropian. Ne kësaj radhe kemi përgatitur një kuiz me 10 pyetje, për të testuar njohuritë tuaja në futboll nga ky vikend.

Na tregoni në hapësirën për komente se sa ishit të saktë në përgjigjet që keni dhënë./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori