Liga e Kampionëve është rikthyer me fazën e grupeve në 1/16 e finales, por sa mbani mend fazën e grupeve të këtij edicioni?

Të katër skuadrat nga Liga Premier kanë arritur të kalojnë në fazën e eliminimit direkt, derisa kanë pësuar disa humbje deri në këtë fazë.

Skuadrat pjesëmarrëse në këtë sezon janë: Liverpooli, Manchester City, Chelsea, Tottenham Hotspur, Real Madridi, Barcelona, Valencia, Atletico Madridi, Valencia, Juventus, Napoli, Rasenball Sport Leipzig, Bayern Munich, Borussia Dortmundi, Paris Saint-Germain, Lyon.

Për ta rikthyer emocionin e garës më të madhe për klube në Evropë, testoni njohuritë e juaja për këtë sezon në Ligën e Kampionëve dhe për ndeshjet që janë zhvilluar deri më tani. Më poshtë keni kuizin: