Në Monaco të Francës është hedhur shorti për edicionin e ri në Ligën së Evropës.

Këtë edicion janë shumë skuadra të njohura që marrin pjesë në garën e dytë më të madhe evropiane për klube.

Gjiganti anglez, Manchester United do të jetë në Grupin L së bashku me Astanën, Partizanin e Beogradit dhe AZ Alkmarin.

Punë më të vështirë do të kenë dy skuadrat tjera të mëdha Roma dhe Arsenal: Topçinjtë janë në Grupin F së bashku me Frankfurtin, Standard Liegen dhe Vittorian, ndërsa Giallorosët në Grupin J së bashku me Borussia Moenchegladbachin, Istanbul Basaksehirin dhe Wolfsbergun.

Të gjitha grupet në Ligën e Evropës:

Grupi A: Sevilla, Apoel, Qarabag, Dudelange.

Grupi B: Dynamo Kiev, Copenhagen, Malmo, Lugano.

Grupi C: Basel, Krasnodar, Getafe, Trabzonspor.

Grupi D: Sporting Lisbona, PSV, Rosenborg, Lask Linz.

Grupi E: Lazio, Celtic, Rennes, Cluj.

Grupi F: Arsenal, Frankfurt, Standard Liege, Vitoria SC.

Grupi G: Porto, Young Boys, Feyenoord, Rangers.

Grupi H: CSKA Moska, Ludogorets, Espanyol, Ferencavors.

Grupi I: Wolfsburg, Gent, St Etienne, Olexandriya.

Grupi J: Roma, Moenchegladbach, Istanbul Basaksehir, Wolfsberg.

Grupi K: Besiktas, Braga, Wolverhampton, Slovan Bratislava.

Grupi L: Man United, Astana, Partizan Beograd, AZ Alkmar. /Telegrafi/