Kur lexojmë lajme për biznesmenë të suksesshëm apo për aktorë të famshëm, nuk mendojmë se si një kandidat i “Oscarit” ka punuar në një restorant apo si CEO i një kompanie të njohur bleu dikur rroba në një treg veshjesh të lira.

Por fotografitë nga “jetët e mëparshme” nuk gënjejnë: shumë njerëz duhej të dilnin shumë larg para se të përmendeshin në lajmet e “Forbes”.

Si do të dukeshin princat e Dinsey-t në jetën reale? (Foto) Si do të dukeshin princat e Dinsey-t në jetën reale? (Foto)

Bright Side ju fton të shikoni momentet nga jeta e të famshmëve para se ata të arrinin sukseset e tyre. Megjithatë, ata ndoshta ishin duke bërë shumë për të provuar dhe arritur famën!

Jeff Bezos, themeluesi i Amazon, i ulur në tryezën e tij (1999). 18 vjet më vonë, ai u bë personi më i pasur në botë.

Chris Pratt kishte jetuar në një furgon. Në atë kohë, ai nuk e dinte se mbante skenarin për “mallin e mallkuar 3”. Ishte fillimi i karrierës së tij të filmit.

Reklama

Studentët Bill Clinton dhe Hillary Rodham

"She is still the best darn changemaker I have ever known.” —Bill Clinton

A post shared by Hillary Clinton (@hillaryclinton) on Jul 27, 2016 at 10:20am PDT

Reklama

Dwayne Johnson: “Unë kam qenë një rikuperues makinazh të vjedhura për 40 dollarë.”

Zjarrfikësi Steve Buscemi katër vjet para fillimit të karrierës së tij.

Në vitin 1940, Norma Jeane Baker mori një pozë në një kabinë telefonike. Disa vjet më vonë, ajo do të njihej si Marilyn Monroe.

Mark Zuckerberg dhe miqtë e tij punonin në Thefacebook.com në një shtëpi me qira. Në atë kohë, Facebook ishte vetëm një vjeç.

Steve Jobs në shkollë. Në foton e grupit, ai është në klasën elektronike (e treta nga e djathta).

Rihanna dikur ishte një kadete (e dyta nga e djathta).

Coco Chanel në vitin 1910. Ajo hapi një dyqan të kapelave atë vit.

17-vjeçari Elon Musk në fermën e të afërmve të tij.

19-vjeçari 50 Cent u akuzua për trajtimin e drogës.

Princesha Diana me kalin e saj

18-vjeçari Gal Gadot, aktorja e rolit “Wonder Woman”, ishte në ushtri (në të djathtë)

/Telegrafi/