Kampioni i Anglisë ndalet në udhëtim nga një gol i shënuar me dorë

WOLVERHAMPTON, ENGLAND - AUGUST 25: Willy Boly of Wolverhampton Wanderers scores his side's first goal during the Premier League match between Wolverhampton Wanderers and Manchester City at Molineux on August 25, 2018 in Wolverhampton, United Kingdom. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Manchester City nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim tek Wolverhampton Wanderers.

Të parët që rrezikuan ishin kampionët në fuqi, kur turko gjermani Ilkay Gundogan provoi me një goditje por pa arritur të gjejë cakun.

Në minutën e 20-të Wolverhampton shënoi nëpërmjet Raul Jimenez, por që goli u anulua për pozitë jashtë loje.

Kun Aguero një minutë më vonë pati rast ideal për të shënuar, por që nuk u tregua i saktë duke qëlluar vetëm shtyllën.

Me rezultatin e bardhë 0-0 përfunduan 45 minutat e para në këtë sfidë.

Momenti i golit të shënuar nga Willy Boly. (Getty Images)

Pjesën e dytë më mirë e nisën vendasit të cilët arritën të shënonin edhe një gol.

Pas harkimit në zonë nga Joao Moutinho, mbrojtësi francez Willy Boly shënoi me dorë për 1-1.

Futbollistët e Cityt u ankuan tek gjyqtari, por që goli u pranua pasi katërshja e gjyqtarëve nuk e kishte parë mbrojtësin duke luajtur me dorë.

Festa e Aymeric Laportes pasi barazoi rezultatin në 1-1. (Getty Images)

Epërsia e vendasve zgjati vetëm 11 minuta, pasi Aymeric Laporte shënoi për 1-1 pas asistimit nga Ilkay Gundogan.

Pas golit të barazimit City vazhdoi sulmet në drejtim të portës së Rui Patricios.

Portieri portugez u tregua fantastik në minutën e 77-të me një pritje spektakolare ndaj goditjes së Gabriel Jesus.

(Getty Images)

Krejt në fund të ndeshjes, Aguero pati një tjetër rast të mirë shënimi, por përsëri goditi shtyllën.

Kësisoj City u ndal në barazim 1-1, dhe pas tri ndeshjeve ndodhet në krye të Ligës Premier me shtatë pikë.

Në anën tjetër për Wolves, kjo ishte pika e dytë në kampionat pas tri ndeshjeve të zhvilluara.

Në javën e ardhshme kampioni në fuqi pret Newcastle Unitedin, ndërsa Wolves luan në udhëtim tek West Ham. /Telegrafi/

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos