Klubi i madh italian, Juventusi po hedh një vështrim të afërt me sulmuesin e Chelseat, Pedro.

Pedro është në vitin e fundit të kontratës së tij me klubin londinez dhe largimi i tij duket i pashmangshëm në verë, shkaku që nuk kanë arritur marrëveshje.

Kjo situatë ka bërë që ylli spanjoll të jetë i hapur për oferta nga e gjithë Evropa dhe nga mbarë bota.

Pedro: Jam i hapur për oferta Pedro: Jam i hapur për oferta

Real Betis janë në bisedime me spanjolli, ashtu sikurse edhe Roma, por tani thuhet se edhe Juventusi mund të jetë një opsion tërheqës.

Sipas mediumit Il Tempo, transferimi i tij po përkrahet nga trajneri Maurizio Sarri, i cili ka punuar me Pedron te Chelsea sezonin e kaluar.

33-vjeçari pritet të lejohet të largohet nga menaxheri i Chelseat, Frank Lampard këtë verë, pasi i njëjti nuk bënë pjesë në planet e anglezit. /Telegrafi/