Sipas disa mediave në Itali, Milani është në bisedime me Barcelonën për nënshkrimin e Junior Firpos, pasi klubi duan të nënshkruajnë një zëvendësues për Theo Hernandezin.

Mbrojtësi francez doli pozitiv për COVID-19 dhe Rossonerët nuk ka një mbrojtës tjetër të majtë në ekipin e tyre.

Anëtari i Manchester United që është në huazim te Milani, Diogo Dalot mund të vendoset në të majtë, por ai preferon të luajë në anën e kundërt të fushës, ndërsa Andrea Conti është në prag të bashkimit me Parman në huazim me një mundësi për të blerë.

Calciomercato.com dhe La Gazzetta dello Sport raportojnë se Rossonerët kanë hyrë në bisedime për të nënshkruar mbrojtësin e Barcelonës, Junior Firpon i cili ka luajtur 198 minuta në të gjitha garat deri më tani këtë sezon.

24-vjeçari u bashkua me katalanasit nga Betisi për 18 milionë euro në verën e vitit 2019 dhe lideri i Serie A dëshiron të nënshkruajë me atë në formë huazim me një mundësi për ta blerë.

Barcelona, ​​megjithatë, thuhet se nuk është e hapur për të shitur mbrojtësin e majtë në një marrëveshje të përkohshme dhe kërkon 20 milionë euro për të shitur lojtarin përgjithmonë. /Telegrafi/