LAJMI I FUNDIT:

Joselu shpjegon gabimin e tij viral ndaj Cadiz

Joselu shpjegon gabimin e tij viral ndaj Cadiz

Vendimi i sulmuesit Joselu për të lënë një goditje nga Rodrygo të kalojë, pothuajse në vijë të portës, u bë një nga rastet më të përfolura të ndeshjes që Real Madrid përfundoi duke fituar 0-3 kundër Cadiz në stadiumin Nuevo Mirandilla.

Nëse Joselu do të vendoste të përfundonte topin e Rodrygos, do të thoshte 0-2, por sulmuesi i Real Madridit nuk dinte të deshifronte mirë para spektatorëve atë që donte të bënte.

Kështu e përshkroi Pablo Polo gabimin viral të Joselut në pasimin që i bëri Rodrygo dhe ky nuk e shfrytëzoi.

“Bellingham luan një top të mirë brenda për Joselu, por për shkak të një prekje topi shkon te Rodrygo, i cili në një pozicion të mirë i jep topin sulmuesit për shtytje”, ka thënë Polo në Marca.

Ishte i padukshëm në pjesën më të madhe të lojës, por kur i erdhi mundësia të shënonte - Joselu dështoi keq
Lexo po ashtu Ishte i padukshëm në pjesën më të madhe të lojës, por kur i erdhi mundësia të shënonte - Joselu dështoi keq

Joselu shpjegon gabimin e tij viral në Cadiz

24 orë pas “huqjes së shekullit”, Joselu shpjegoi në El Chiringuito se pse vendosi të linte topin e Rodrygo të kalonte dhe mos ta dërgonte në rrjetë.

“Çfarë po kalonte në kokën tuaj… mendonit se ishit jashtë loje?”, ishte pyetja e Gonzalo de Martorell për Joselun.

“Sot fola për këtë me Rodrygon, i cili as nuk e priste topin nga Jude. Ai fillimisht provon të bëjë një pasim, pastaj driblon portierin… Dhe kur e driblon e kuptoj që ai do të vazhdojë lojën dhe unë përpiqem të largohem në mënyrë që ai të përfundojë duke shënuar një gol”, shpjegoi fillimisht sulmuesi i Real Madridit.

“Në fund as njëra, as tjetra. Mendoj se është hera e parë që më ndodh një lojë e tillë, por mirë… Mbetet një ndodhi dhe e rëndësishme është që skuadra fitoi dhe e çoi lojën përpara”, përfundoi Joselu. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karate
Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Premier League
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

NBA
Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Premier League
Kalo në kategori