Jessie J nuk dëshiron të ndikohet nga e kaluara e saj, veçanërisht pas ndarjes me të dashurin Channing Tatum.

Këngëtarja e hitit “Price Tag”, 31-vjeçe, shpërndau të dielën një mesazh në Instagram, duke folur gjerë e gjatë pas ndarjes nga partneri i saj.

“Koha. Koha është dhuratë. Koha është magjia. Koha është kujtim. Koha ndërron. Koha është dhimbje. Koha është shërim”, ka shkruar ajo.

View this post on Instagram

Time. Time is the gift. Time is the fear. Time is the magic. Time is the memories. Time is the change. Time is the pain. Time is the healing. Zoom out. Go somewhere where your world feels and looks small. Gain perspective. Lay in the sea. Walk to the top of a mountain. Drive to view point in a park. Look up at the stars. This isn’t to make you feel like your problems or sadness or the feelings you feel are not valid but to know you are NEVER Alone. Billions of people around the world. Are just trying to smile and mean it. Are actively working out who they are. Are missing someone they have lost. Are feeling worthless. YOU ARE LOVED. We are all trying to love and accept the stories in our lives that make us desperately want to fast forward or rewind time. When all we have is the now. The very moment. With the puzzle pieces of life sometimes put together in the wrong places. They can hurt until tended to. Don’t let past or current trauma define who you are. You can walk away from it. Take the time to put those puzzle pieces in the right place. Tend to YOU. Be vulnerable. Be there for YOU. Be there for people around you and lift each other up. Break the cycle. Be open. Talk. Be there for yourself. Recognise the patterns of behaviour you have that can cause some of the hurt. Look inwards. Look outwards. Walk away from parts of yourself and people or situations that trigger parts of you that are unhealthy. Be honest. Sending LOVE to anyone who feels alone. We need you around. You are stronger than you know, and are capable of finding your happy time again. Talk to someone who can give you professional advice. Honour your pain to be heard by the right ears. It’s your TIME, so take your TIME ❤️ 1-800-273-8255 – National Suicide Prevention Lifeline ✨

A post shared by J E S S I E . J (@jessiej) on Dec 29, 2019 at 10:58am PST

“Shko diku ku bota ju ndjen dhe duket e vogël. Fitoje perspektivën. Shtriju në det. Ngjitu në maje të malit. Shikoji yjet”, vazhdon më tej Jessie J.

Pas një viti, Jessie J dhe Channing Tatum janë ndarë Pas një viti, Jessie J dhe Channing Tatum janë ndarë

“Kjo nuk është për t’ju bërë të ndjeheni si problemet tuaja ose trishtimi ose ndjenjat nuk janë të vlefshme, por të dini se nuk jeni kurrë vetëm. Miliarda njerëz nëpër botë. Vetëm po përpiqen të buzëqeshin dhe do ta kuptojnë atë. Po punojnë në mënyrë aktive se kush janë. Janë duke e munguar dikë që kanë humbur. Ndiheni e pavlerë. Ju jeni e dashur”, thotë më tej në shkrimin e saj.
Pastaj Jessie diskutoi “pjesët enigmë të jetës” dhe se si ato “nganjëherë bëhen së bashku në vende të gabuara”.

“Merrni kohën për të vendosur ato pjesë të enigmës në vendin e duhur.Ju mund ta bëni”, përfundon këngëtarja angleze.

Përndryshe, Aktori Channing Tatum dhe këngëtarja Jessie J, janë ndarë para pak muajve, sipas revistës PEOPLE.

Dyshja e quajtën këtë si një lloj pushimi pas një viti lidhjeje së bashku, të cilët e konfirmuan romancën e tyre në tetor të vitit të kaluar. /Telegrafi/