LAJMI I FUNDIT:

James shkëlqen me ‘Triple Double’, Lakers marrin fitoren e pestë radhazi

James shkëlqen me ‘Triple Double’, Lakers marrin fitoren e pestë radhazi

Los Angeles Lakers ka vazhduar me fitore në NBA, teksa ka marrë të pestën radhazi.

Reklama

Skuadra nga Kalifornia para tifozëve të vet ka mposhtur Detroit Pistons me shtatë pikë diferencë 106:99 për të marrë fitoren e 29-të këtë edicion.

Anthony Davis ishte më efikasi në këtë takim për vendasit me 24 pikë e 11 kërcime.

Ndërkohë LeBron James arriti një tjetër ‘Triple Double’, ku shënoi 21 pikë, pati 14 kërcime e 11 asistime për bashkëlojtarët e tij.

Mysafirëve nuk i mjaftuan as 28 pikët e Derrick Rose që të befasojnë Lakers në Staples Center.

Pas këtij triumfi Lakers vazhdojnë të mbetën në pozitën e parë në Konferencën e Perëndimit me 29 fitore e shtatë humbje, ndërsa Detroit është në pozitën e 11-të në Lindje me 13 fitore e 24 disfata. /Telegrafi/

Rezultatet:

Miami Heat – Portland Trail Blazzers 122:111

Cleveland Cavaliers – Minnesotta Timberwolves 103:118

Phoenix Suns – Memphis Grizzlies 114:121

LA Lakers – Detroit Pistons 106:99

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Superliga
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori