Mbrëmë janë zhvilluar dhjetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Mbrëmja në ligën NBA u shënua nga James Harden, i cili shënoi një rekord të karrierës dhe shënoi 61 pikë kundër New York Knicks.

Megjithëse, Houston Rockets pësoi humbje ndaj njujorkezëve me rezultat 114:110, ai shënoi më shumë se gjysmën e pikëve të ekipit.

Në këtë mënyrë, ai barazoi performancën e Kobe Bryant në Madison Square Garden të arritur në fitoren kundër New York Knicksave 126:117.

Basketbollisti amerikan në këtë mënyrë përfundoi ndeshjen me ‘double-double’ në saj të 61 pikëve (22-25 për një pikë, 17-38 për dy pikë dhe 5-20 për tri pikë) dhe 15 kërcimeve, katër asistimeve dhe pesë topave të vjedhura.

Video sekuencat e dhjetë ndeshjeve të mbrëmshme në NBA Video sekuencat e dhjetë ndeshjeve të mbrëmshme në NBA

James realizoi 36 pikë në pjesën e parë dhe rrëmbeu nëntë topa dhe në këtë formë arriti që në këtë sezon për herë të pestë të realizoj më tepër se 50 pikë.

Rockets mbetën të pestit në Konferencën e Perëndimit me 27 fitore dhe njëzet humbje, ndërsa Nicksat janë të fundit në Lindje me një rekord prej 10 fitoreve dhe 36 pësimesh. /Telegrafi/