LAJMI I FUNDIT:

Ishujt Faroe – Kosova, statistikat e pjesës së parë

Ishujt Faroe – Kosova, statistikat e pjesës së parë

Përfaqësuesja e Kosovës ka përfunduar pjesën e parë me epërsi 0-1 ndaj Ishujve Faroe.

Reklama

Pjesa e parë e ndeshjes ka folur e gjitha në të mirë të Kosovës, e cila përveç golit ka qenë më e mirë edhe në fushat tjera.

Në 45 minutat e parë, posedimi i topit i takoi Dardanëve, të cilët e menaxhuan në 57 për qind të rasteve për dallim nga 43 për qind nga Ishujt Faroe.

Rashica me supergol kalon Kosovën në epërsi ndaj Ishujve Faroe, feston me shqiponjë
Lexo po ashtu Rashica me supergol kalon Kosovën në epërsi ndaj Ishujve Faroe, feston me shqiponjë

Te goditjet në portë, Ishujt Faroe patën katër goditje, ndërsa Kosova tri, por në kuadrat, ekipi jonë qëndroi më mirë duke e qëlluar një herë.

Edhe për pasime Kosova ishte më e mirë pasi pati 335 pasime gjithsej, ndërsa vendasit patën 211 sosh, teksa vendasit patën edhe dy kartonë të verdhë, për dallim prej nesh që ishin shumë të disiplinuar.

Goli i vetëm në këtë pjesë u shënua nga Milot Rashica në minutën e nëntë. /Telegrafi/

Statistikat e pjesës së parë: 

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori