LAJMI I FUNDIT:

Interi ende nuk ka marr përgjigje nga Skriniar, mund ta humbë falas në verë

Interi ende nuk ka marr përgjigje nga Skriniar, mund ta humbë falas në verë

Milan Skriniar ende nuk i ka dhënë Interit një përgjigje për ofertën e tyre përfundimtare për zgjatjen e kontratës, por klubi është i përgatitur ta humbasë atë falas dhe nuk do ta shesë në janar te PSG ose Tottenham Hotspur.

Reklama

Mbrojtësi ka kontratë vetëm deri më 30 qershor të këtij viti, kështu që në teori do të ishte i hapur për të negociuar me klube të tjera nga fundi i këtij muaji.

Nerazzurrët refuzuan ofertat me vlerë deri në 75 milionë euro gjatë verës nga Paris Saint-Germain, me besim se ai do të nënshkruante një marrëveshje të re.

Megjithatë, disa javë pasi Interi bëri të qartë se propozimi i tyre me vlerë 6.5 milionë euro në sezon, përfshirë bonuset, nuk do të përmirësohej më tej, ende nuk ka pasur një përgjigje.

Sipas ekspertit të transferimeve të Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, Skriniar është ende duke pritur për 8 milionë euro në sezon, që është gjithashtu dukshëm më e ulët se 10 milionë euro të ofruara nga PSG.

Edhe nëse Skriniar nuk e pranon kontratën e re, Interi nuk e ka ndërmend ta shesë atë në afatin kalimtar të janarit.

Është një strategji “gjithçka ose asgjë”, duke shpresuar se ai do të vendos të qëndrojë, ose rrezikojnë ta humbasin atë si lojtar i lirë në korrik. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori