Klubi italian, Interi thuhet se duhet të shesë një nga yjet e tyre gjatë verës dhe vetëm tre lojtarë nuk janë në shitje.

Nerazzurrët kanë fituar titullin e tyre të parë në Serie A në 11 vjet, por e ardhmja e Antonio Conte mbetet në ajër, edhe pse kontrata e tij skadon në qershor të 2022.

Taktiku italian dëshiron garanci për projektin, por Presidenti i Interit, Steven Zhang ka paralajmëruar nevojën e klubit për të ulur kostot.

Presidenti Zhang i kërkon Interit të ulë kostot Presidenti Zhang i kërkon Interit të ulë kostot

Sipas mediumit Il Corriere dello Sport, Romelu Lukaku, Alessandro Bastoni dhe Nicolo Barella nuk janë në shitje, por lojtarët e tjerë të mirë mund të largohen nga Stadio Giuseppe Meazza në fund të sezonit.

Tre lojtarët e paprekshëm

Lautaro Martinez, Arturo Vidal, Stefan de Vrij, Achraf Hakimi dhe Marcelo Brozovic nuk janë në shitje, por Interi do ta konsideronte të ardhmen e tyre nëse marrin një ofertë të lartë.

E njëjta gjë është e vërtetë për Christian Eriksen, i cili ka insistuar se është i lumtur në Interi. Ish-ylli i Tottenhamit ka tërhequr interesin e disa klubeve të Ligës Premier dhe mund të kthehet në Angli nëse arrin oferta e duhur.

Shumica e lojtarëve mund të shiten nëse vjen oferta e duhur

Brozovic do të shohë që kontrata e tij skadon në qershor të 2022 dhe e ardhmja e tij është gjithashtu në dyshim, ndërsa Arsenali dhe Bayern Munichu e kanë ndjekur Hakimin.

Lautaro Martinez ka zbuluar se ishte afër bashkimit me Barcelonën dhe Real Madridin në të kaluarën, megjithëse ai mori vendimin e duhur, duke zgjedhur të qëndrojë në Milano dhe ta fitojë titullin me Interin. /Telegrafi/