LAJMI I FUNDIT:

Interi dhe Juventusi në garë për talentin Kulusevski

Interi dhe Juventusi në garë për talentin Kulusevski

Interi dhe Juventusi janë në ‘luftë’ mes tyre për suedezin Dejan Kulusevski, që luan e Parma, por është në huazim nga Atalanta.

Kulusevski ka treguar formë të lartë, duke zhvilluar 13 ndeshje, ndërsa ndaj Bolognas, zhvilloi një ndeshje shumë të mirë.


19 vjeçari e ka marr edhe ftesën e parë nga Kombëtarja e Suedisë.

Tuttosport dhe Gazzetta dello Sport, shkruan se Inter dhe Juve, do të tentojnë që në janar.

Gazeta me bazë në Torino shkruan se Atalanta nuk do ta lirojë nën shumë e 45 milionë eurove.

Edhe nga Anglia, ka interesim nga Tottenham Hotspur , Arsenal dhe Manchester United. /Telegrafi/