Interi e ka shumë seriozisht për Sandro Tonalin.

Zikaltrit janë një nga skuadrat që kanë shfaqur interesim për të nënshkruan me ‘Andrea Pirlon e ri’.

Sipas gazetarit të Calciomercato, Massimo Cellino, klubi nga Milano ka dërguar zyrtarët e tyre për të ndjekur nga afër yllin e Berscias në ndeshjen kundër Venezias në Serie B.

Sandro Tonali (Foto: Dino Panato/Getty Images/Guliver)

Thuhet se kjo është ndeshja e tretë radhazi në të cilën Interi e vëzhgon nga afër lojtarin.

Por, për dallim nga të tjerat, këtë herë klubi nga qyteti i modës nuk ishte vetëm. Ishte edhe Chelsea ajo që vëzhgoi lojtarin nga afër.

Tonali: Preferoj të qëndroj në Itali Tonali: Preferoj të qëndroj në Itali

Ankandi për 18-vjeçarin tashmë ka filluar dhe çmimi fillestar është 25 milionë euro.

Normalisht që për lojtarin në fjalë kanë shfaqur interesim edhe skuadrat tjera të mëdha italiane. /Telegrafi/https://www.youtube.com/watch?v=3ax1l4bpTVs