LAJMI I FUNDIT:

Interi dhe Atletico Madridi në pritje të Florenzit

Interi dhe Atletico Madridi në pritje të Florenzit
Alessandro Florenzi (Getty Images)

Atletico Madridi dhe Interi janë gati të futen në garë deri në fund nëse Alessandro Florenzi nuk e rinovon së shpejti kontratën e tij me Romën.

Reklama

Mbrojtësi italian është romak kokë e këmbë, por negociatat për të zgjidhur një marrëveshje të re vazhdojnë të zvarriten pa sukses tash e sa kohë.

Kontrata e tij pritet të skadojë në qershor të vitit 2019 dhe klubi nuk mund të përballojë që situata të vazhdojë shumë më gjatë.

Interi takohet me agjentin e Florenzit, oferta në tavolinë
Lexo po ashtu Interi takohet me agjentin e Florenzit, oferta në tavolinë

Interi tashmë nuk ka lënë asnjë sekret për interesin e tyre, pasi ish-trajneri i Giallorossëve, Luciano Spalletti tashmë ka transferuar Radja Nainggolanin këtë verë.

Alessando Florenzi (Getty Images)

Sipas gazetës italiane Corriere dello Sport, edhe spanjollët e Atletico Madridit janë një tjetër opsion interesant për italianin e gjithanshëm.

Florenzi mund të luajë si një mesfushor, në anën e djathtë të një sulmi me tre ose si një mesfushor dhe mbrojtës i krahut të djathtë.

Atletico rivalizon skuadrat e mëdha italiane për Florenzin
Lexo po ashtu Atletico rivalizon skuadrat e mëdha italiane për Florenzin

27-vjeçari italian do të kushtonte rreth15-20 milionë euro nëse do të largohej nga Stadio Olimpico pasi ka vetëm edhe 12 muaj kontratë.

Roma ka rritur pagën e tij në 2.7 milionë euro në vit plus bonuse, por Inter tashmë janë duke ofruar plot milionë euro në sezon dhe kjo e ka tunduar lojtarin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Liga e Evropës
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori