LAJMI I FUNDIT:

Interi takohet me agjentin e Florenzit, oferta në tavolinë

Interi takohet me agjentin e Florenzit, oferta në tavolinë
ROME, ITALY - APRIL 10: Alessandro Florenzi of AS Roma in action during the UEFA Champions League Quarter Final Second Leg match between AS Roma and FC Barcelona at Stadio Olimpico on April 10, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Krerët e Interit janë takuar me agjentin e Alessandro Florenzit të mërkurën, pasi duan të nënshkruajnë më mbrojtësin e Romës.

Reklama

Italiani që luan në të gjitha pozitat ka vetëm edhe një vit në kontratën e tij, dhe deri më tani nuk ka ende shenja për zgjatjen e kontratës.

Ai ka qenë i hapur dhe dëshira e tij ka qenë që t’i jap prioritet klubit të tij të fëmijërisë, por aktualisht ka gjasa që ai të largohet.

Florenzzi (Getty Images)

Inter të mërkurën është takuar me Alessandro Luccin, agjentin që përfaqëson Suson, Davide Zappacosta dhe Florenzin.

Roma lodhet nga kërkesat e Florenzit, e vendos në shitje zëvendës kapitenin
Lexo po ashtu Roma lodhet nga kërkesat e Florenzit, e vendos në shitje zëvendës kapitenin

Ndërsa shumë mendojnë se Interi janë të interesuar për Suson, Milan nuk do të pranojë Antonio Candreva në shkëmbim; ndërsa Zappacosta nuk konsiderohet si prioritet.

Alessandro Florenzi i AS Romës (Getty Images)

Gazetari Alfredo Pedulla, shkruan se Nerazzurët e duan Florenzi, i cili ka punuar me trajnerin Luciano Spalletti.

Kontrata në tavolinë është 4 milionë euro në sezon, që është 1 milion euro më e lartë se oferta e fundit e rinovimit e ofruar nga romakët.

Interi është i gatshëm të ofrojë rreth 15 milionë euro për Florenzin./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Kalo në kategori