LAJMI I FUNDIT:

Roma lodhet nga kërkesat e Florenzit, e vendos në shitje zëvendës kapitenin

Roma lodhet nga kërkesat e Florenzit, e vendos në shitje zëvendës kapitenin
ROME, ITALY - APRIL 10: Alessandro Florenzi of AS Roma in action during the UEFA Champions League Quarter Final Second Leg match between AS Roma and FC Barcelona at Stadio Olimpico on April 10, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Alessandro Florenzi duket se nuk do të qëndrojë më gjatë te Roma.

Reklama

Mbrojtësi italian është dalë nga akademia e Romës dhe ka qenë një lojtar i rëndësishëm për kryeqytetasit.

Por gjërat duket se nuk po shkojnë mirë mes tij dhe klubit të tij Romës.

Roma i ka ofruar rinovimin e kontratës edhe për katër vite të tjera, pasi kjo aktualja skadon në verën e vitit 2019.

Dy ofertat e Romës me pagë vjetore tre dhe 3,5 milionë euro janë refuzuar nga Florenzi.

(Getty Images)

Zëvendës kapiteni i Romës po kërkon së paku 4,5 milionë euro neto në vit nga Roma.

Giallorosët janë lodhur nga kërkesat e mëdha të Florenzit dhe duket se kanë vendosur ta vënë në shitje.

Sipas medieve italiane Roma i ka caktuar edhe çmimin e largimit futbollistit dhe po kërkon 40 milionë nga shitja e tij.

Juventus, Chelsea, Inter dhe Atletico Madrid janë skuadrat e interesuara për Florenzin. /Telegrafi/