LAJMI I FUNDIT:

Atletico rivalizon skuadrat e mëdha italiane për Florenzin

Atletico rivalizon skuadrat e mëdha italiane për Florenzin
<> at Stadio Olimpico on April 10, 2018 in Rome, Italy.

Alessandro Florenzi ende nuk ka vazhduar kontratën e tij me Romën.

Reklama

Mbrojtësi italian ka kontratë me klubin verdh e kuq deri në qershorin e vitit të ardhshëm.

Roma i ka ofruar kontratën e re por reprezentuesi italian po kërkon pagë më të lartë dhe negociatat tani për tani janë ndalur.

Këtë situatë mes romës dhe Florenzin po mundohen ta shfrytëzojnë skuadrat tjera të mëdha për ta transferuar mbrojtësin e djathtë.

Alessandro Florenzi. (Photo /Getty Images)

Interi, Juventusi dhe Milani janë tri skuadrat italiane që po e duan me çdo kusht transferimin e tij.

Por së fundmi në garë është futur edhe gjiganti spanjoll Atletico Madrid pasi po kërkon transferimin e italianit në La Liga.

Sipas La Gazzetta dello Sport, vlera e Florenzin sillet rreth 30 milionë euro.

Edhe pse duket i vështirë largimi i tij nga Roma, ekipet e interesuara do të tentojnë transferimin e italianit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Serie A
Real Madridi mund të njoftojë së shpejti largimin e Benzemas

Real Madridi mund të njoftojë së shpejti largimin e Benzemas

La Liga
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Kalo në kategori