LAJMI I FUNDIT:

Ilir Shaqiri-Arta Nitajt: Problemi yt më i madh është hapja e këmbëve

Ilir Shaqiri-Arta Nitajt: Problemi yt më i madh është hapja e këmbëve

Arta Nitaj është një prej konkurrenteve më të komentuara të spektaklit “Dance Albania”.

Reklama

Megjithëse në mbrëmjen e dytë ajo vallëzoi një “rumba” mjaft sensuale, kritikat nga juria e spektaklit ishin të pashmangshme.

Balerina e mirënjohur Klaudia Pepa, tha se ajo ka ende për të mësuar për të qenë më e zhdërvjellët dhe të transportojë lëvizjet me muzikën.

Ndërkohë, profesionisti Ilir Shaqiri vlerësoi se problemi më i madh te Arta qëndron te hapja e këmbëve, apo elasticiteti i trupit.

Foto: Dance Albania/Instagram

“Problemi yt më i madh për mendimim tim është hapja e këmbëve sepse je e mbyllur, kupton? Elasticiteti ka të bëjë shumë sepse duhet të punosh shumë sparkatën. Pjesën e sipërme të trupit ti e punon shumë bukur, rumba, por pjesa poshtë përveçse je e mbyllur ke shumë pak elasticitet. Puno me sparkatën, me gjithë partnerin. Nuk e di a është dakord partneri në këtë rast”, tha Iliri.

Ndërkohë, lidhur me kritikën pasoi edhe përgjigja e partnerit të Artës, balerinit Erind, i cili u shpreh: “Po punojmë çdo ditë e çdo javë me hapjen e të gjitha këto”.

Nga nata e dytë përndryshe u eliminia aktorja dhe modelja kosovare, Arbnora Ademaj. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by TV KLAN (@rtvklan)

Në trend Magazina

Më shumë

"Më dhemb" - Dua Lipa kritikon ministrat britanikë për atë që thanë rreth emigrantëve shqiptarë

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Beyonce i ka dhuruar stafit të hotelit ku po qëndron në Londër bileta VIP për shkak të kujdesit ndaj saj

Beyonce i ka dhuruar stafit të hotelit ku po qëndron në Londër bileta VIP për shkak të kujdesit ndaj saj

Magazina
Beteja me tumorin, Nita Latifi rrëfen frikën që përjetoi në Big Brother VIP Albania

Beteja me tumorin, Nita Latifi rrëfen frikën që përjetoi në Big Brother VIP Albania

Magazina
Kalo në kategori