LAJMI I FUNDIT:

Icardi u largua pa lejen e Galatasarayt për në Argjentinë pasi pa Wanda Naran duke u puthur me reperin L-Gante

Icardi u largua pa lejen e Galatasarayt për në Argjentinë pasi pa Wanda Naran duke u puthur me reperin L-Gante

Klubi turk Galatasaray thuhet se është i zemëruar me sulmuesin e tyre, Mauro Icardi pasi ai fluturoi në shtëpi në Argjentinë për t’u përballur me ish-bashkëshorten e tij Wanda Nara – pas publikimit të një video ku ajo shfaqte duke puthur një reper.

Reklama

Marrëdhënia e Icardit me modelen Nara është dokumentuar vazhdimisht gjatë viteve dhe muajin e kaluar ajo njoftoi se dyshja më në fund po divorcoheshin – pas akuzave se ai kishte qenë jobesnik.

Dyshja u vunë në qendër të vëmendjes në tetorin e vitit të kaluar, kur Nara u largua nga shtëpia e familjes në Paris pas akuzave të saj – përpara se të dy të ribashkoheshin.

Ish-çifti i cili u martua në vitin 2014, kanë dy fëmijë së bashku – Francesca dhe Isabella.

Ajo njoftoi ndarjen në shtator, përpara se një video ku ajo shihet duke u puthur me një reper të quajtur L-Gante – dhe ku ata shiheshin gjithashtu në një shtrat së bashku, sipas Corriere dello Sport.

Pasi ka parë videon, Icardi – i cili është i huazuar te Galatasaray nga skuadra franceze PSG – tani është kthyer në Argjentinë për t’u përballur me të pa lejen e klubit të tij, siç pretendon Radio Mitre, transmeton DailyMail.

Ata shpjeguan se Icardi ‘i zemëruar’ dëshiron që ish-gruaja e tij të kthehet në Turqi dhe tani rrezikon që huazimi i tij te Galatasaray të ndërpritet.

“Icardi i telefonoi menjëherë Wandës, i kërkoi që të kthehej në Turqi dhe t’i jepte fund kësaj farse mediatike”, thanë raportimet.

“Mauro nuk di më çfarë fjalësh të përdorë: ai është i zemëruar dhe i trishtuar në të njëjtën kohë. Galatasaray nuk është i kënaqur me atë që po bën sulmuesi, i cili rrezikon ta mbyllë karrierën e tij më herët se sa pritej”, thuhet tutje.

Icardi u pa më vonë teksa mbërrinte në hotelin ku po qëndronte Nara – por ai u bllokua të hynte nga rojet e sigurisë.

Një video e publikuar shfaq Icardin të zemëruar duke u fjalosur me rojet në holl, ndërsa mbante valixhen e tij.

I komplikon më shumë gjërat është fakti që Nara vepron si përfaqësuesja zyrtare e Icardit, që do të thotë se ai do të duhet të konsultohet me të për çështjet që kanë të bëjnë me klubin e tij dhe transferimet e mundshme, pavarësisht nga statusi i marrëdhënies së tyre.

Nara ishte një pjesë kyçe në negocimin e gjashtë aspekteve të huazimit të tij te Galatasaray, duke përfshirë aksesin te një shofer 24-orësh, një kuzhinier dhe sigurinë e shtëpisë – siç u zbulua nga Sportsmail muajin e kaluar.

Ajo ishte gjithashtu e përfshirë në kalimin e tij te Paris Saint-Germain në 2019-ën, fillimisht si huazim, përpara se ta bënte kalimin e përhershëm vitin e ardhshëm.

Kjo vjen pas njoftimit zyrtar të Narës se dyshja do të ndaheshin dhe tha se ajo dëshironte të mbante private detajet për të mbrojtur fëmijët e saj.

Icardi deri më tani nuk ka bërë asnjë koment në lidhje me statusin e tij të marrëdhënies në platformat e mediave sociale.

Foto: Getty

Nara ishte e martuar me Maxi Lopez nga viti 2008, por martesa e tyre u prish në vitin 2013 pasi u zbulua lidhja e Narës me Icardin. Ajo tre djem me Lopezin, para dy vajzave me Icardin.

Lopez dhe Icardi ishin miq të ngushtë përpara incidentit, por marrëdhëniet u përkeqësuan. 38-vjeçari refuzoi t’i jepte dorën shokut të tij të vjetër gjatë dy ndeshjeve të Serie A në 2014 dhe 2016.

Nara është gjithashtu prezantuese e spektaklit “Who is the mask?” në Argjentinë. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Eros Grezda bëhet baba për herë të parë

Eros Grezda bëhet baba për herë të parë

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Pjesë e një filmi bashkë, Olta Gixhari publikon foto përkrah Luiz Ejllit

Pjesë e një filmi bashkë, Olta Gixhari publikon foto përkrah Luiz Ejllit

Magazina
Për herë të parë koncert në Shqipëri, Ricky Martin: I lumtur që do të jem në Tiranë

Për herë të parë koncert në Shqipëri, Ricky Martin: I lumtur që do të jem në Tiranë

Magazina
Kalo në kategori