Interi e ka nisur mjaftë mirë duelin me Hapoel Beer Shevan.

Skuadra italiane ka kaluar në epërsi pas 14 minutave lojë në Izrael.

Ishte sulmuesi argjentinas Mauro Icardi që shënoi një gol të bukur pas harkimit nga Eder.

Edhe në rast të fitores, Interi do ta ketë tejet të vështirë kalimin e Grupit, pasi në ndeshjen e fundit duhet ta mposhtë Sparta Pragën dhe të shpresojë në një dështim të Southamptonit. /Telegrafi/