LAJMI I FUNDIT:

Hidhet shorti në Ligën e Evropës, mësohen çiftet e fazës së 1/8

Hidhet shorti në Ligën e Evropës, mësohen çiftet e fazës së 1/8

Sot (e premte), me fillim nga ora 12:00, në Nyon të Zvicrës ka filluar hedhja e shortit dhe janë mësuar ciftet për fazën e 1/8-tës në Ligën e Evropës.

Reklama

Gara e dytë elitare evropiane për klube ka hyrë në një fazë të nxehtë pasi kanë mbetur vetëm edhe 16 skuadra që synojnë trofeun.

Kështu, sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-tës dhe janë mësuar tetë çiftet që do të ndeshen mes vete për një vend në çerekfinale.

Në këtë fazë luajnë klube të mëdha evropiane si Juventusi, Manchester Unitedi, Arsenali, Sevilla, Roma, Sporting Lisbona dhe Bayern Leverkuseni.

Ndeshja më interesante padyshim se do të jetë ajo në mes të Sporting Lisbonës dhe Arsenalit, pasi janë dy skuadra që jemi mësuar shpesh t’i shohim në Ligën e Kampionëve.

Takime tjera interesante pritet të jenë edhe ato në mes të Sevilla-Fenerbahce, Juventus-Freiburg dhe Manchester United-Real Betis.

Finalja e madhe e Ligës së Evropës është paraparë të zhvillohet me 31 maj në “Puskas Arena” të Budapestit.

Çiftet e 1/8-tës në Ligën e Evropës

Union Berlin – Union Saint-Gilloise 

Sevilla – Fenerbahce

Juventus – Freiburg 

Bayer Leverkusen – Ferencvaros

Sporting Lisbona – Arsenal

Manchester United – Real Betis 

Roma – Real Sociedad

Shakhtar Donetsk – Feyenoord

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori