Haaland kompletoi vetëm dy pasime kundër Bournemouthit, më së paku nga një lojtar në epokën e Guardiolas te Man City

Sulmuesi i Manchester Cityt, Erling Haaland kompletoi vetëm dy pasime në fitoren 4-0 të skuadrës së tij ndaj Bournemouth – numri më i ulët që ka bërë ndonjë lojtar në ekipet e Pep Guardiolas ndër vite te klubi anglez.

Haaland iu bashkua Cityt nga Borussia Dortmund në korrik dhe ai pasi fitoi titullin e Ligës Premier pa një sulmues të deklaruar sezonin e kaluar, shumë pyesnin se si do të përshtatej.

22-vjeçari dështoi në ndeshjen e Community Shield kundër Liverpoolit muajin e kaluar, por arriti të shënojë të dy golat në një fitore 2-0 ndaj West Ham Unitedit të dielën e kaluar.

Manchester City me fitore bindëse ndaj Bournemouthit
Lexo po ashtu Manchester City me fitore bindëse ndaj Bournemouthit

City mirëpriti Bournemouthin e sapo promovuar në Etihad Stadium të shtunën dhe mori një fitore të rehatshme, pa shumë përfshirje nga Haaland.

Haaland ndihmoi në golin e shënuar nga Ilkay Gundogan për epërsinë 1-0 pas 19 minutave dhe pas kësaj, pasimi i tij i vetëm i kompletuar me sukses ishte fillimi i pjesës së dytë.

Të paktën ai është larguar nga loja me një përqindje suksesi prej 100 për qind.

Në përgjithësi, reprezentuesi norvegjez kishte tetë prekje përpara se të zëvendësohej nga Julian Alvarez 16 minuta para përfundimit të ndeshjes. /Telegrafi/

Ronaldo largohet papritur nga Arabia Saudite dhe kthehet në Evropë?

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

“Nuk kam aspak dyshime”, drejtori i Leverkusenit thotë se Xabi Alonso patjetër do të jetë trajner i Real Madridit

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez