LAJMI I FUNDIT:

Gruaja e Schumacher zbulon planin e familjes pasi misteri rrethon gjendjen mjekësore të legjendës të Formula 1

Gruaja e Schumacher zbulon planin e familjes pasi misteri rrethon gjendjen mjekësore të legjendës të Formula 1

Familja e Michael Schumacher thuhet se po bën “plane të mëdha” për një jetë të re në Spanjë me të, ndërsa misteri vazhdon mbi gjendjen e tij mjekësore.

Gruaja e legjendës së F1, Corinna raportohet se po mbanë familjen në një vilë pranë qytetit të Port Andratx në Mallorca, raporton The Sun.

Vetë Schumacher – i cili banon në Zvicër dhe shëndeti i të cilit mbetet i panjohur – tashmë raportohet se ka vizituar vilën e tyre të re në ishull me helikopter.

I shtrirë në shtrat, pas aksidentit tragjik që e la në koma - si tentoi familja e Schumacherit ta fshihte foton që u bë nga 'miku' i legjendës së F1
Lexo po ashtu I shtrirë në shtrat, pas aksidentit tragjik që e la në koma - si tentoi familja e Schumacherit ta fshihte foton që u bë nga 'miku' i legjendës së F1

Dhe, sipas revistës gjermane Die Bunte, familja besohet se ka fluturuar përsëri atje me legjendën e F1 ndërsa përgatiten ta bëjnë ishullin një shtëpi dimërore.

Gjithashtu pretendohet se ata kanë blerë një tokë prej 54,000 metrash katrorë e cila do të përdoret për të ngritur një fermë kuajsh.

Corinna dhe vajza Gina-Maria janë të dashuruara pas kuajve kanë shumë prej tyre në pronat e tyre në Zvicër dhe Teksas.

Gruaja e Michael Schumacherit nuk i ndalë lotët në ceremoninë nderuese për legjendën e Formula 1
Lexo po ashtu Gruaja e Michael Schumacherit nuk i ndalë lotët në ceremoninë nderuese për legjendën e Formula 1

Është raportuar se Schumacher kanë blerë parcelën e madhe të tokës, e cila aktualisht është plot me ndërtesa të rrënuara dhe pemë.

Dhe prona thuhet se u kushtoi atyre 2.8 milionë euro dhe përshkruhet si një “vend përrallor në rajonin e Mallorcas jugperëndimore” për shkak të asaj se sa afër është me detin.

Die Bunte publikoi një artikull të quajtur: “Corinna Schumacher: Jeta juaj e re në Mallorca”.

Ish-menaxheri i Michael Schumacher sulmon familjen e legjendës së F1 për 'gënjeshtra' rreth gjendje së tij
Lexo po ashtu Ish-menaxheri i Michael Schumacher sulmon familjen e legjendës së F1 për 'gënjeshtra' rreth gjendje së tij

Ai thotë se gruaja e Schumacher ka “plane të mëdha në ishullin me diell” dhe ajo dëshiron të sigurohet që ai të ketë “kujdesin më të mirë mjekësor” dhe të jetë me familjen “sa më shumë të jetë e mundur”.

Raportimet për lidhjet familjare të Schumacher me Mallorcan janë shfaqur shumë herë në katër vitet e fundit – duke përfshirë raportimet se ata po planifikonin të blinin tokën që daton që nga maji 2021.

Vajza e Schumacher është një kalorëse jo-profesioniste, ndërsa Corinna fitoi Kampionatin Evropian në kalërim të stilit perëndimor në vitin 2010.

Përditësohet gjendja shëndetësore e Michael Schumacher: Ku është legjenda e Formula 1 tani?
Lexo po ashtu Përditësohet gjendja shëndetësore e Michael Schumacher: Ku është legjenda e Formula 1 tani?

Toka thuhet se është në Puerto Andratx, afër rezidencës prej 47 milionë dollarësh – Villa Yasmin – derisa bashkëshortja e përkushtuar e shoferit Corinna mendohet të ketë blerë nga presidenti i Real Madridit, Florentino Perez në vitin  2017.

Prona e madhe pranë Andratx përmban dy pishina, një kopsht të madh, një helikopter, një vilë për mysafirë dhe pamje mahnitëse të detit.

Dhe u raportua vitin e kaluar se Corinna po shiste rezidencën e familjes me vlerë 11.1 milionë dollarë në liqenin e Gjenevës në Zvicër.

Ku shkoi pasuria mbi 800 milionë eurosh e Schumacher - zbardhet i gjithë skenari
Lexo po ashtu Ku shkoi pasuria mbi 800 milionë eurosh e Schumacher - zbardhet i gjithë skenari

Familja fillimisht mohoi planet në vitin 2018 se ata do të transferoheshin në vilën e re, por raportimet kanë vazhduar – duke përfshirë pretendimet që fqinjët i panë në pronë në vitin 2019.

Dhe kryebashkiaku gjithashtu pretendoi se familja ishte zhvendosur.

Shëndeti i Schumacher mbetet i mbuluar me mister pas përplasjes së tij të tmerrshme të skive në dhjetor të vitit 2013. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Xabi Alonso ka vendosur se cilën skuadër dëshiron ta drejtojë sezonin e ardhshëm

Xabi Alonso ka vendosur se cilën skuadër dëshiron ta drejtojë sezonin e ardhshëm

Bundesliga
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori