LAJMI I FUNDIT:

Ish-menaxheri i Michael Schumacher sulmon familjen e legjendës së F1 për ‘gënjeshtra’ rreth gjendje së tij

Ish-menaxheri i Michael Schumacher sulmon familjen e legjendës së F1 për ‘gënjeshtra’ rreth gjendje së tij

Ish-menaxheri i Michael Schumacher, Willi Weber, ka sulmuar familjen e ish-yllit të Ferrarit për ‘gënjeshtra’ për pasojat e aksidentit të tij gati fatal në ski në vitin 2013. Legjenda u tërhoq plotësisht nga sytë e publikut pas incidentit, i cili e pa atë vendoset në koma të shkaktuar nga mjekësia për gjashtë muaj.

Gjermani u rrëzua dhe goditi kokën në një gur teksa bënte ski me djalin e tij, Mick, në vitin 2013. Pavarësisht se mbante një helmetë skijimi, aksidenti shkaktoi një dëmtim të rëndë në tru dhe Schumacher nuk e rifitoi plotësisht vetëdijen deri gjashtë muaj më vonë.


Vetëm një vit më parë nga aksidenti, Schumacher përfundoi vitin e tij të fundit në F1 me Mercedes, por pjesa më e madhe e suksesit të tij sportiv erdhi me Ferrarin dhe Benettonin teksa fitoi shtatë tituj botërorë. Vetëm Lewis Hamilton mund të rivalizojë 53-vjeçarin për sa i përket vlerësimeve dhe arritjeve, me britanikun që ka kaluar numrin e fitoreve të tij në Grand Prix sezonin e kaluar.

Ku shkoi pasuria mbi 800 milionë eurosh e Schumacher - zbardhet i gjithë skenari
Lexo po ashtu Ku shkoi pasuria mbi 800 milionë eurosh e Schumacher - zbardhet i gjithë skenari

Weber, i cili së pari nënshkroi Schumacherin në ekipin e tij në Formula 3 në vitet 1980, është në përplajse verbale me familjen e ish-klientit të tij për mungesën e aksesit dhe ‘gënjeshtrave’ pas aksidentit të tij në ski.

“Ishte një dhimbje e madhe për mua”, deklaroi Weber për Gazzetta dello Sport . “Unë u përpoqa qindra herë të kontaktoja (gruan e tij) Corinna dhe ajo nuk u përgjigj. Telefonova Jean Todt për ta pyetur nëse duhet të shkoja në spital dhe ai më tha të prisja – është shumë herët”.

Përditësohet gjendja shëndetësore e Michael Schumacher: Ku është legjenda e Formula 1 tani?
Lexo po ashtu Përditësohet gjendja shëndetësore e Michael Schumacher: Ku është legjenda e Formula 1 tani?

“Telefonova të nesërmen dhe askush nuk u përgjigj, nuk e prisja një sjellje të tillë dhe jam akoma i inatosur për këtë. Më mbajtën jashtë, më thanë që është herët, mirë tani është vonë. Kanë kaluar nëntë vjet. Ndoshta ata thjesht duhet ta thonë ashtu siç është”.

“Fillimisht mund ta kuptoja situatën pasi gjithmonë bëja gjithçka që mundesha që Michael për të mbrojtur jetën e tij private. Por, që atëherë kemi dëgjuar vetëm gënjeshtra prej tyre. Vite pas aksidentit, i thashë vetes që të kujdesesha vetëm për familjen, pasi nuk mund t’i ndryshoja gjërat. Ai ishte si një djalë për mua. Edhe sot më dhemb të flas për këtë”, ka shtuar më tej ai.

Gruaja e Michael Schumacher sqaron se përse u mbajt sekrete gjendja e legjendës së Formula 1 pas aksidentit tragjik
Lexo po ashtu Gruaja e Michael Schumacher sqaron se përse u mbajt sekrete gjendja e legjendës së Formula 1 pas aksidentit tragjik

Ende nuk dihet se cila është gjendja aktuale e legjendës së Formula 1, ndërsa gjatë këtij viti pritet të publikohet një lloj dokumentari për karrierën e tij, aty edhe ku mund të ndodhë paraqitja e parë publike, pas aksidentit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori