LAJMI I FUNDIT:

I shtrirë në shtrat, pas aksidentit tragjik që e la në koma – si tentoi familja e Schumacherit ta fshihte foton që u bë nga ‘miku’ i legjendës së F1

I shtrirë në shtrat, pas aksidentit tragjik që e la në koma – si tentoi familja e Schumacherit ta fshihte foton që u bë nga ‘miku’ i legjendës së F1

Familja e Michael Schumacher luftoi për të fshehur fotot “sekret” të legjendës së Formula 1, të zbuluara nga një “mik” tre vjet pas aksidentit të tij tragjik.

Shoku thuhet se i nxori fshehtas fotografitë nga shtëpia e ish-vozitësit në Liqenin e Gjenevës në vitin 2016 dhe i vuri në shitje për mbi një milion euro.


Asnjë foto apo video e Schumacher nuk është parë që nga aksidenti i tij tronditës në ski në vitin 2013 – megjithëse një përditësim i rrallë shëndetësor u lëshua javën e kaluar.

Ku shkoi pasuria mbi 800 milionë eurosh e Schumacher - zbardhet i gjithë skenari
Lexo po ashtu Ku shkoi pasuria mbi 800 milionë eurosh e Schumacher - zbardhet i gjithë skenari

Legjenda e Formula 1 pësoi “dëmtim traumatik të trurit” në një përplasje jashtë pistës dhe u vu në koma të shkaktuar nga mjekësia. Ai u zgjua një vit më vonë.

Që atëherë, ish-piloti i Ferrarit dhe Mercedes është duke u rikuperuar në shtëpinë e tij në Zvicër së bashku me familjen e tij.

Fotografi anonim shfrytëzoi rastin për të shitur një pamje të parë të 53-vjeçarit të lënduar.

Përditësohet gjendja shëndetësore e Michael Schumacher: Ku është legjenda e Formula 1 tani?
Lexo po ashtu Përditësohet gjendja shëndetësore e Michael Schumacher: Ku është legjenda e Formula 1 tani?

Personi i panjohur, që besohet të jetë një mik i ngushtë i Schumacherit, thuhet se shkrepi një foto të yllit të shtrirë në shtratin e tij.

Më pas ata dyshohet se i nxorrën fotot nga rezidenca e familjes dhe u përpoqën t’i nxjerrin në ankand në dyqane në të gjithë kontinentin.

Prokurorët gjermanë në Offenburg më vonë konfirmuan se “një person i panjohur” kishte marrë fotografi “sekrete” dhe po i ofronte ato për “shuma të larta parash” – që besohet të jenë mbi 1 milion euro.

Ish-menaxheri i Michael Schumacher sulmon familjen e legjendës së F1 për 'gënjeshtra' rreth gjendje së tij
Lexo po ashtu Ish-menaxheri i Michael Schumacher sulmon familjen e legjendës së F1 për 'gënjeshtra' rreth gjendje së tij

Ata e quajtën aktin e neveritshëm një “shkelje të gamës së tij personale të jetës” dhe shkelje të privatësisë.

Një hetim u nis në atë kohë, por thuhet se është lënë në pritje – pavarësisht se gruaja e shqetësuar e Schumacher, Corinna, kërkon që policia të merr masa.

Shtëpia mediatike evropiane, së cilës iu ofrua pamja e parë ekskluzive e ikonës, refuzoi të zbulonte burimin e saj.

Gruaja e Michael Schumacherit nuk i ndalë lotët në ceremoninë nderuese për legjendën e Formula 1
Lexo po ashtu Gruaja e Michael Schumacherit nuk i ndalë lotët në ceremoninë nderuese për legjendën e Formula 1

Media e paidentifikuar e lajmeve gjithashtu pohoi se nuk kishte parë kurrë asnjë nga imazhet e shoferit legjendar.

Javën e kaluar, ish-shefi i Ferrarit, Jean Todt zbuloi një pasqyrë të rrallë në jetën e Schumacher.

Gruaja e Michael Schumacher sqaron se përse u mbajt sekrete gjendja e legjendës së Formula 1 pas aksidentit tragjik
Lexo po ashtu Gruaja e Michael Schumacher sqaron se përse u mbajt sekrete gjendja e legjendës së Formula 1 pas aksidentit tragjik

Presidenti i FIA-s, i cili mbeti në rrethin e ngushtë të Schumacher pas kalvarit traumatik, i tha së fundmi një kanali televiziv gjerman se ai viziton rregullisht shtëpinë e yllit.

Ai tha se Schumacher ende i pëlqen të shikojë garat e F1 pothuajse një dekadë pas pensionimit të tij nga sporti ekstrem. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori