Golashënuesi më i mirë i SuperLigës së Danimarkës, Robert Skov ka pasur që të debutoj me ekipin e parë danez në ndeshjen kundër Kosovës, por ka pësuar një lëndim në ndeshjen kampionale të fundjavës.

Trajneri i Danimarkës, Hareide tregon arsyen pse e zgjodhën Kosovën para Gjermanisë Trajneri i Danimarkës, Hareide tregon arsyen pse e zgjodhën Kosovën para Gjermanisë

Age Hareide, i cili në mungesën e Robert Skovit, ka thirrur Jacob Bruun Larsen e Borussia Dortmundit në ekipin kombëtar.

“Në lidhje me ndeshjen e Kosovës, ishte ideja që të shfrytëzoj Robert Skovin, ku do të mund të bënte debutimin me kombëtaren. Tani duhet të stërvitet dhe pastaj duhet të shohim se gjendjen e fundit”, tha ai.

Robert Skov (Foto by Celso Junior/Getty Images/Guliver)

“Mungesa e tij nuk i ndryshon aq shumë planet tona, është më shumë për keqardhje që nuk është këtu. Mendoj se do të kishte debutimin i freskët. Atëherë do të ishte një kohë e mirë për të që të luante”, tha Hareide.

Reklama
Reklama

Ky i fundit ka treguar edhe arsyen se pse ka zgjedhur Kosovën para ballafaqimit me Gjermaninë, ku do të takohen gjatë të enjtes në stadiumin Fadil Vokrri.

Eriksen ka gjasa të mos luajë kundër Kosovës Eriksen ka gjasa të mos luajë kundër Kosovës

Sulmuesi 22-vjeçar deri më tani në këtë sezon ka shënuar 24 gola për skuadrën e Copenhagenit. /Telegrafi/