LAJMI I FUNDIT:

Gnabry nuk është, por edhe dy yje të tjerë në dyshim – Thomas Tuchel tregon gjendjen e futbollistëve të tij para ndeshjes me Arsenalin

Gnabry nuk është, por edhe dy yje të tjerë në dyshim – Thomas Tuchel tregon gjendjen e futbollistëve të tij para ndeshjes me Arsenalin

Bayern Munich do të përballet me Arsenalin në ndeshjen e kthimit çerekfinale në Ligën e Kampionëve të mërkurën mbrëma.

Bavarezët kanë disa probleme me lëndime për t’u përballur përpara ndeshjes së dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër Arsenalit.

Përpara ndeshjes, menaxheri i Bayern-it, Thomas Tuchel, tregoi se mungesa kryesore e tyre është Serge Gnabry që nuk ia ka dalë të jetë i gatshëm.


Shembull që duhet ndjekur: Bayerni uron Leverkusenin për titullin e kampionit
Lexo po ashtu Shembull që duhet ndjekur: Bayerni uron Leverkusenin për titullin e kampionit

Megjithatë për këtë sfidë shumë të rëndësishme në dyshim janë edhe dy sulmuesit tjerë anësorë, Kingsley Coman dhe Leroy Sane.

“E keqja e madhe në të gjithë ndeshjen është dëmtimi i Kingsley Coman. Më trishton shumë sepse e di se sa shumë ka punuar dhe sa i rëndësishëm është për ne. Së pari Serge Gnabry është jashtë, pastaj ai dhe Leroy Sane janë në dyshim për të mërkurën”.

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit
Lexo po ashtu Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Tuchell mund të detyrohet të rreshtojë një ekip pa këta tre sulmues të rëndësishëm, edhe pse Leroy Sane ka më shumë gjasa nga këta yje të lartpërmendur të jetë i aftë për ndeshjen kundër Topçinjve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori