LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Pasi Xabi Alonso tregoi se do të vazhdojë të drejtojë Bayer Leverkusen sezonin e ardhshëm, Bayern Munich filloi kërkimin e një zgjidhjeje të re për të pasuar Thomas Tuchel pas këtij sezoni.

Sipas Marca-s, klubi bavarez ka kontaktuar me Zinedine Zidanen, i cili është në pushtim prej një kohe të gjatë.


Zidane nuk ka bërë punë trajneri që kur përfundoi aventurën e dytë në Real Madrid në vitin 2021.

Bayern Munich ka kontaktuar me përfaqësuesit e trajnerit francez për të kontrolluar nëse Zidane është i interesuar për opsionin që po i ofrojnë.

Në tre vitet që nga largimi i bankinës së Real Madridit, Zidane ka refuzuar disa oferta pune.

Xabi Alonso më në fund zbulon pse refuzoi Liverpoolin dhe Bayern Munichun
Lexo po ashtu Xabi Alonso më në fund zbulon pse refuzoi Liverpoolin dhe Bayern Munichun

Ai qëndroi te Real Madridi nga viti 2016 deri në 2018 dhe nga 2019 deri në 2021. Ai ishte dy herë kampion i La Ligës, tre herë fitues i Ligës së Kampionëve dhe udhëhoqi ekipin në 11 tituj në total. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori