Gjermania fiton me shumë vështirësi ndaj Australisë në Kupën e Konfederatave (Video)

Gjermania ka fituar ndaj Australisë me rezultat 3-2 në Kupën e Konfederatave “Rusia 2017”.

Kombëtarja gjermane ka arritur të fitoj ndeshjen e parë ndaj Australisë në Grupin B, edhe pse me shumë vështirësi.

Goli i parë u shënua qysh në fillim të ndeshjes me anë të Lars Stindl, i cili shënoi për 1-0 në minutën e pestë pas asistimi të Jualian Brandt.

Megjithatë, Australia arriti të barazoj rezultatin në minutën e 41 me anë të Tom Rogic që shënoi një gol të bukur për 1-1.

Ishte Julian Draxler, i cili në minutën e 44 ktheu epërsinë e Gjermanisë pas një gol të shënuar nga penalltia dhe dërgoi kombëtaren e tij në pushim me epërsi 2-1.

Në pjesën e dytë, u shënuan edhe dy gola tjera, ku fillimisht ishte Gjermania që ngriti epërsinë në minutën e 48 me anë të Leon Goretzka, i cili u shërbye nga Joshua Kimmich.

Deri në fund të ndeshjes u shënua edhe një gol nga Tomi Juric, i cili shënoi me një gol nga afërsia në minutën e 56 dhe vulosi rezultatin përfundimtar apo fitoren e Gjermanisë me rezultat 3-2. /Telegrafi/

Në vitin 2017 punonte në ndërtimtari, ndërsa tani ftohet nga Kroacia për në Euro 2024: Kush është Marco Pasalic

Gjyqtari përdori një rregull që pak kush e njeh në boks gjatë humbjes së Furyt nga Usyk

Davide Ancelotti duket se po largohet nga Real Madridi - ka ofertën në tavolinë

Ka dyshime se Guardiola dhe De Bruyne kanë gjetur klubin e ri - do të shkojnë atje së bashku në vitin 2025

Arne Slot u tregon drejtuesve të Liverpoolit emrat e katër lojtarëve rreth të cilëve dëshiron të ndërtojë ekipin e tij

Dalin pamjet nga reagimi i Tyson Furyt në zhveshtore pas humbjes nga Oleksandr Usyk