A jeni gati për një tjetër film të Marvel? Spider-Man është rikthyer në ekranin e madh me filmin “Spider- Man: Homecoming”, këtë herë në Cineplexx.

Filmi i fundit nga Marvel shqyrton përpjekjet e Peter Parker për të balancuar presionet e shkollës së mesme dhe karrierës së tij si superhero.

Më poshtë i kemi listuar gjashtë arsyet kryesore pse duhet ta shikoni këtë film:

1. Është një vazhdim i “Captain America: Civil War”

“Homecoming”, nuk është një vazhdim i versionit të vitit 2014, “The Amazing Spider-Man 2”. Në fakt, filmi tregon Spider-Man të vitit të kaluar i cili bëri debutimin e tij në “Captain America: Civil War. Tom Holland do të përsërisë rolin e Peter Parker, si një hero i ri i cili përpjekjet për të ndjekur shembullin e xhaxhait të tij dhe ta bëjë qytetin e tij një vend më të sigurt, përderisa po përjeton botën e padurueshme të shkollës së mesme.

2. Cineplexx do të organizojë eventin “Family Day” vetëm për këtë film.

Family Days janë evente të organizuara posaçërisht për fëmijët. Gjatë Family Day, Cineplexx organizon lojëra, dhurata, animacione dhe aktivitete të ndryshme me qëllim që eksperienca e kinemasë të bëhet edhe më fantastike! Këtë të shtunë (8 Korrik), Cineplexx sjellë eventin Dita e Familjes me filmin shumë të dashur për fëmijë “Spider-Man: Homecoming”. Për të gjithë fëmijët do të ketë aktivitete dhe mundësi për t’u fotografuar me #SpiderMan. Cineplexx ju inkujaron t’i sillni fëmijët tuaj me kostume ose të maskuar si Spider-Man. Për më shumë:

3. Është një komedi e shkollës së mesme.

Përderisa dy aktorët e mëparshëm “Spider-Man” kaluan shumë shpejt ditët e shkollës së mesme,“Homecoming” fokusohet më shumë në ditët e shkollës së “Peter Parker” si një student 15-vjeçar duke luftuar betejat për t’i mbajtur notat e tij të mira, e në të njëjtën kohë duke u marrë me të gjitha presionet shoqërore të shkollës së mesme. Ned Leeds (Jacob Batalon), miku i tij, do ta ndihmojë atë gjatë rrugëtimit të tij, mirëpo ai eventualisht do të zbulojë sekretin e Peter. “Homecoming” gjithashtu do të prezantojë një interes të ri dashurie për Peter, Michelle, paraqitur nga aktorja/këngëtarja e njohur (Zendaya).

4. Iron Man do të paraqitet

“Homecoming” do të jetë filmi i parë (i filmave Spider-Man) për të shfaqur karaktere të njohura nga Marvel. Tony Stark (Robert Downey Jr.) do të luajë një rol të madh në film, ku ai këshillon Peter dhe ndihmon atë të ketë kostumin e ri të teknologjisë më të lartë. Stark do të shoqërohet nga truproja/ shoferi i tij Happy Hogan (Jon Favreau).

5. Vulture është armiku

Megjithëse ky është një rifillim i ekskluzivitetit të Spider-Man, “Spider-Man: Homecoming” nuk do të ripërdorë armiqtë e vjetër të Spider-Man”. Në vend të kësaj, Adrian Toomes, ose Vulture (Michael Keaton), do të ketë debutimi i tij kinematografik.
Nga ajo që kemi parë në videot e shkurta në Faqen e Cineplexx (kliko këtu – duket se Toomes drejton një kompani shpëtimi që pastron pas katastrofave mbinjerëzore të Nju Jorkut.
Kur kjo kompani është e kërcënuar nga rivalja më e madhe e Tony Stark (Iron Man), Toomes fillon terrorizimin e qytetit.

6. Janë planifikuar edhe 2 vazhdime të “Spider-Man: Homecoming”

Përgatituni të shihni Tom Holland si “Spider-Man” për një kohë të gjatë. Spider-Man do të mbetet një instalim në MCU për të ardhmen e parashikueshme. Karakteri do të shfaqet edhe ne filmin e ri që vjen në vitin 2018 “Avengers: Infinity War”, Marvel ka të paktën dy filma “Spider-Man: Homecoming”; të planifikuar. E para prej atyre është planifikuar më 5 korrik 2019.

Spider-Man: Homecoming po shfaqet çdo ditë në kinemanë e re Cineplexx. Klikoni KËTU për t’i zbuluar ato.

/Telegrafi/