LAJMI I FUNDIT:

Gattuso e bind Arthurin të huazohet te Valencia

Gattuso e bind Arthurin të huazohet te Valencia
(Foto: Instagram/arthurhmelo)

Trajneri i Valencias, Gennaro Gattuso, i ka telefonuar Arthur Melos për ta bindur që ta pranojë huazimin te klubi spanjoll.

Tash Juventusi është duke u angazhuar që të gjejë një mënyrë për ta ndarë rrogën e lojtarit.


Mesfushori nuk bën pjesë në planet e Massimiliano Allegrit dhe paga e tij e lartë është duke rënduar në arkat e Bianconerëve, për më shumë e pengon transferimin e Leandro Paredes nga Paris Saint-Germaini.

(Foto: Instagram/arthurhmelo)

Sipas Marca, Gattuso e ka bërë Arthurin prioritet dhe ka kontaktuar drejtpërdrejt me të për ta përshpejtuar procesin e transferimit.

Valencia në bisedime me Juven për Arthur
Lexo po ashtu Valencia në bisedime me Juven për Arthur

Derisa opsione janë edhe Arsenali dhe West Ham Unitedi, braziliani preferon kthimin në Spanjë ku ka luajtur me Barcelonën.

Afati kalimtar veror 2022
Lexo po ashtu Afati kalimtar veror 2022

Tuttomercatoweb njofton se lojtari është i gatshëm ta pranojë huazimin te Valencia, ndërsa çështja e mbetur është ndarja e rrogës së tij ndërmjet dy klubeve. /Telegrafi/