Mes shumë thashethemeve për blerjet e reja, largimet, ndryshimet e sistemit dhe një rregullim i plotë skuadër, Real Madrid fitoi 3-0 kundër Athletic Bilbaos. 

Marcelo, Toni Kroos, Casemiro dhe Karim Benzema treguan një paraqitje të madhe dhe e bënë të qartë se ata duan që e ardhmja e tyre të jenë në Santiago Bernabeu, shkruan Marca.

Keylor Navas ishte njëri nga ta që po ashtu tregoi një paraqitje të madhe, duke ia mohuar Inaki Williamsit golin me një pritje të shkëlqyer, duke i bërë tifozët të duartrokasin.

Marcelo gjithashtu e ngritur nivelin e lojës pas besimit të dhënë nga  Zinedine Zidane, ndërsa tregoi edhe një herë atë që ai ndjen me fanellën e klubit mbretëror.

“Nuk kam asgjë për të thënë për të ardhmen time, sepse të gjithë e dinë se sa i lumtur jam unë që e veshi këtë fanellë”.

“Madridi është shtëpia ime”, deklaroi ai.

Në mesfushë, Kroos dhe Casemiro gjithashtu iu dhanë përgjigje thashethemet rreth Paul Pogbas dhe Christian Eriksenit, që vazhdojnë të fliten si emrat që do të vijnë në kryeqytetin spanjoll.

Luka Modric, gjithashtu, ka qenë i qartë se ai nuk shkon askund, dhe se planifikon vetëm të luajë edhe më shumë ndeshje për Los Blancos.

Benzema shënoi disa gola të tjera, siç ka bërë gjatë gjithë sezonit, dhe ai dha një shfaqje që i bën njerëzit të pyesin veten se pse ka pasur raportime se klubi po e kërkon një numër të ri 9-të.

Nëse Benzema luan vetëm ose me një partner, ai rrallë zhgënjen dhe francezi po bën gjithçka që Gareth Bale nuk është duke bërë.

Zidana tani është në dilemë për  të ardhmen e senatorëve, apo siç njihet ndryshe garda e vjetër. /Telegrafi/