Është publikuar lista me 50 trajnerët më të mirë të momentit dhe në të spikasin disa emra befasues, nga FourFourTwo.

Ai që ka marrë vendin numër një është Pep Guardiola. Trajneri i Manchester Cityt mbetet në krye, ashtu si në vitin 2021, sepse taktikat e tij përshkruhen shumë dominuese nga për trajnerët e tjerë.

Reklama

Në vend të dytë shfaqet Carlo Ancelotti që në edicionin e kaluar ia doli ta fitonte La Ligën, Ligën e Kampionëve dhe Superkupën e Spanjës me Real Madridin.

Top treshen e mbyllë Jurgen Kloppi i Liverpoolit që ia doli ta çonte skuadrën në finalen e garës më të madhe për klube në Evropë, derisa fitoi FA Cup-n dhe Carabao Cup-n.

Reklama

Më poshtë mund të shikoni listën e përpiluar nga FourFourTwo, me top dhjetëshen që është befasuese:

Reklama

1# Pep Guardiola (Manchester City)

2# Carlos Ancelotti (Real Madrid)

3# Jurgen Klopp (Liverpool)

4# Antonio Conte (Tottenham)

5# Stefano Pioli (Milano)

6# Mikel Arteta (Arsenal)

7# Thomas Tuchel (pa klub)

8# Graham Potter (Chelsea)

9# Julián Nagelsmann (Gjermania)

10# Diego Simeone (Atletico Madrid)

11# Hans-Dieter Flick (Bayern Munich)

12# Christophe Galtier (PSG)

13# Eddie Howe (Newcastle United)

14# Xavi (Barcelona)

15# Erik ten Hag (Manchester United)

16# Lionel Scaloni (Argjentinë)

17# Christian Streich (SC Freiburg)

18# Roberto Mancini (Italia)

19# Urs Fisher (Union Berlin)

Reklama

20# Unai Emery (Villarreal)

21# Oliver Glasner (Eintracht Frankfurt)

22# Mauricio Pochettino (pa klub)

23# Gian Piero Gasperini (Atalanta)

24# Arne Slot (Feyenoord)

25# David Moyes (Everton)

26# Abel Ferreira (Palmeiras)

27# Luciano Spalletti (Napoli)

Reklama

28# Julen Lopetegui (pa klub)

29# Kasper Hjulmand (Danimarkë)

30# Ange Postecoglou (Celtic)

31# Marcelo Gallardo (River Plate)

32# Tite (Brazili)

33# Patrick Vieira (Crystal Palace)

34# Luis Enrique (Spanja)

35# Jose Mourinho (Roma)

36# Ivan Juric (Torino)

37# Thomas Frank (Brentford)

38# Regis Le Bris (Lorient)

39# Marco Silva (Fulham)

40# Simone Inzaghi (Inter )

41# Roberto De Zerbi (Brighton & Hove Albion)

42# Igor Tudor (Olympique Marseille)

Reklama

43# Lucien Favre (Nice)

44# Giovanni van Bronckhorst (Rangers)

45# Pablo Fonseca (Lille)

46# ​​Vincenzo Italian (Fiorentina)

47# Jesse March (Leeds United)

48# Marco Rose (RB Leipzig)

49# Maurizio Sarri (Lazio)

50# Gareth Southgate (Angli) /Telegrafi/