LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i mundshëm i Mourinhos si trajner i Arsenalit – Tri transferime, Xhaka jashtë

Formacioni i mundshëm i Mourinhos si trajner i Arsenalit – Tri transferime, Xhaka jashtë
Reklama

Jose Mourinho mund të emërohet trajner i Arsenalit si pasues i spanjollit Unai Emery.

Gjatë ditëve të fundit është përfolur shumë për një lëkundje të karriges së Emeryt te Arsenali shkaku i rezultateve jo të mira në fillim të sezonit.


Emri më i përfolur për ta pasuar spanjollin në pozitën e trajnerit është portugezi Mourinho.

Mourinho, favoriti kryesor për trajner të Arsenalit
Lexo po ashtu Mourinho, favoriti kryesor për trajner të Arsenalit

Mediumi i njohur anglez The Sun tashmë ka publikuar edhe një formacion të mundshëm se si “Special One” do të mund të luante te Topçinjtë.

Në rast emërimi në krye të ekipit nga Emirates, Mourinho do t’i kryente tri transferime të reja, dy në mesfushë dhe një në mbrojtje.

Granit Xhaka kërkon falje ndaj tifozëve të Arsenalit, sqaron situatën pse erdhi deri tek gjesti kur e hoqi fanellën
Lexo po ashtu Granit Xhaka kërkon falje ndaj tifozëve të Arsenalit, sqaron situatën pse erdhi deri tek gjesti kur e hoqi fanellën

Në mbrojtje synimi do të ishte Toby Alderweireld i Tottenhamit, ndërsa në mesfushë Bruno Fernandes i Sporting Lisbonës dhe Decan Rice i West Hamit.

Në formacionin e mundshëm nuk do të kishte vend për kapitenin shqiptar, Granit Xhaka, i cili javën e fundit pati një incident të madh me tifozët.

Formacioni i mundshëm i Mourinhos te Arsenali: 

/Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritët në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritët në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

La Liga
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori