Jose Mourinho llogaritet si favoriti kryesor për të pasuar Unai Emeryn si trajneri i Arsenalit.

Emery e ka gjetur veten nën presion tek klubi nga Emirates pas një fillimi të dobët të sezonit.

Presioni është shtuar edhe më shumë ditëve të fundit pasi ndodhive të Granit Xhakës me tifozët, pasi Emery thuhet se nuk e ka menaxhuar mirë situatën.

Mourinho interesohet për punën e Emeryt te Arsenali Mourinho interesohet për punën e Emeryt te Arsenali

Shumë emra të njohur janë përmendur ditëve të fundit si pasues të Emeryt, i cili rrezikon seriozisht shkarkimin nga drejtuesit.

Mourinho pritet ta pasojë Emeryn te Arsenali

Sipas mediumit britanik Daily Mail, ish-trajneri i Manchester United dhe Chelsea, Jose Mourinho është favoriti kryesor që të bëhet menaxheri i ardhshëm i Arsenalit.

Mediumi britanik gjithashtu shton se Mourinhos i janë zvogëluar edhe kuotat e basteve për të qenë pasues i Emeryt. /Telegrafi/