Trajneri i njohur portugez, Jose Mourinho është duke shikuar me vëmendje punën e trajnerit të Arsenalit, Unai Emery.

Sipas mediumit britanik The Sun, Mourinho është duke pritur për punën e duhur para se të bëjë një rikthim në pankinë pas largimit nga Manchester Unitedi vitin e kaluar.

Qëndrimi në Ligën Premier është një opsion që i intereson atij sepse mund ta shohë atë të linte një trashëgimi të qëndrueshme në lojë.

Arsenali mund t’ia ofrojë postin e trajneri Jose Mourinhos Arsenali mund t’ia ofrojë postin e trajneri Jose Mourinhos

Me Mauricio Pochettinon me sy nga Unitedi dhe Real Madridi, Tottenhami tashmë e di se Mourinho është një mundësi që mund t’i drejtohen nëse ata e gjejnë veten të nevojshëm për të zëvendësuar trajnerin e tyre.

Por, me Unai Emeryn nën presion në Emiratet, Arsenali së shpejti mund ta gjejë veten në kërkim për të sjellë një menaxher të ri.

Dhe disponueshmëria e Mourinhos, plus nevoja e klubit londinez për të mbështetur cilësinë e tyre të dukshme sulmuese dhe duke shtuar forcë, mund t’i bëjë ata të dy një përshtatje të përsosur. /Telegrafi/