LAJMI I FUNDIT:

Formacioni mëi mirë në botë për futbollistët nën 18 vjeç – Tre lojtarë të Barcelonës, vetëm një i Real Madridit

Formacioni mëi mirë në botë për futbollistët nën 18 vjeç – Tre lojtarë të Barcelonës, vetëm një i Real Madridit

Kur bëhet fjalë për prodhimin e talenteve, askush nuk e bën më mirë se La Masia.

Të tillë si Lionel Messi, Andres Iniesta, Xavi Hernandez, Sergio Busquets dhe shumë talente të tjerë u shfaqën falë akademisë së Barcelonës .


Këto ditë të rinjtë Blaugrana vazhdojnë të dominojnë futbollin. As një, as dy, por tre prej gurëve të tyre të çmuar kanë siguruar vende në 11-tën më të mirë në botë të lojtarëve nën-18 vjeç.

Formacioni më i mirë U-18: Martinelli, Fort, Cubarsi, Yoro, Hato, Mainoo, Miley, Zaire-Emery, Yamal, Endrick, Tel.

Treshja shpërtheu në skenë në skuadrën e parë të Barçës këtë sezon, me Lamine Yamal dhe Pau Cubarsi që shpejt u bënë titullarë të rregullt nën drejtimin e Xavi, secili duke grumbulluar mbi 10 paraqitje për klubin.

“Barcelona e rinovuar” – formacioni i të tashmes dhe së ardhmes
Lexo po ashtu “Barcelona e rinovuar” – formacioni i të tashmes dhe së ardhmes

Hector Fort, ndonëse më shumë një rezervë, ka dhënë gjithashtu kontribute të vlefshme.

E ardhmja duket e ndritshme për katalanasit me një talent të tillë që del nga radhët e tyre të të rinjve.

“Mund të shkruajnë një epokë të re në fuboll”- Xavi me fjalë të mëdha për dy talentët e Barcelonës
Lexo po ashtu “Mund të shkruajnë një epokë të re në fuboll”- Xavi me fjalë të mëdha për dy talentët e Barcelonës

E në formacionin e publikuar për lojtarët më të mirë nën 18 vjeç janë edhe yje tjerë si Yoro i Lille që po kërkohet nga Real Madrid apo ylli i ri anglez Mainoo i Manchester United.

Nuk ka se si të mungojnë në këtë formacion edhe Zaire-Emery i PSG-së, Endrick i Real Madridit dhe Mathys Tel i Bayern Munich. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori