Roma do të përballet me Veronën në kuadër të javës së 12-të në Serie A.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 18:30, do të luhet në stadiumin “Stadio Marc’Antonio Bentegodi”.

Për këtë ndeshje, Verona do të jeta pa Ajdin Hrustic, që është i lënduar.


Standings provided by Sofascore

Në anën tjetër, Roma do të ketë mungesa si Paulo Dybala, Leonardo Spinazzola, Georginio Wijnaldum dhe Darboe, që janë po ashti të lënduar.

Formacionet zyrtare: 

Verona: Montipò; Hien, Gunter, Ceccherini; Faraoni, Tameze, Veloso, Depaoli; Kallon, Verdi; Henry.

Roma: Rui, Mancini, Smalling, Ibanez, Karsdorp, Camara, Cristante, Zalewski, Pellegrini, Zaniolo, Abraham. /Telegrafi/