LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Liverpooli shpreson të vazhdojë me fitore ndaj West Hamit

Formacionet startuese: Liverpooli shpreson të vazhdojë me fitore ndaj West Hamit

Në Anfield zhvillohet ndeshja e xhiros së 12-të në Ligën Premier ndërmjet Liverpoolit dhe West Ham Unitedit.

Pas fitores ndaj kampionit Manchester City, Redsat shpresojnë të vazhdojnë me një rrjedhë pozitive të rezultateve.


Liverpooli ka 13 pikë në nëntë ndeshje të zhvilluara, kurse West Hami ka arkëtuar 11 pikë nga 10 përballje.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet strategëve Jurgen Klopp dhe David Moyes.


Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Tsimikas, Henderson, Thiago, Salah, Firmino, Carvalho, Nunez.

Formacioni startues i West Ham Unitedit: Fabianski, Zouma, Johnson, Cresswell, Kehrer, Downes, Rice, Soucek, Bowen, Scamacca, Fornals.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori