Gjilani dhe KEK-u zhvillojnë ndeshjen e 1/16 së finales në Kupën e Kosovës.

Edhe pse skuadra nikoqire konsiderohet favorite, ajo ka mungesa të shumta për këtë takim.

Ndryshe, Në bankën e Gjilanit pritet të debutojë strategu Bylbyl Sokoli në postin e trajnerit.

Formacioni startues i Gjilanit: Ruçi; Halili, Rapa, Fustar, Frashëri, Useini, Musolli, Hila, Kqiku, Progni, Nikaç.

Formacioni startues i KEK-ut: Behrami; Kukaj, Govori, Leci, Tejeci, Berisha, Grajqevci, Dushi (C), Tahiri, Thaqi, Sahiti, Berbatovci.

/Telegrafi/