LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Dukagjini dhe Llapi luajnë për trofeun e Kupës së Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini dhe Llapi luajnë për trofeun e Kupës së Kosovës
(Foto: Facebook/Llapi K.F.)

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në futboll për sezonin 2020/2021.

Reklama

Dukagjini nga Klina dhe Llapi nga Podujeva janë dy skuadrat që janë treguar më të forta se kundërshtarët e tyre duke arritur deri në fund të kësaj gare.

Ndërsa sonte (e mërkurë) në ndeshjen që fillon nga ora 20:45 do të vendoset se kush do ta rrëmbejë trofeun.

Trajnerët Armend Dallku dhe Tahir Batatina i kanë përgatitur skuadrat, të cilat do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Dukagjinit: Muhaxhiri, Basriu, Syla, Kuqi, Gashi, Hasanaj, Millaku, Jashanica, Merlaku, Osmani, Mulaj.

Foto: KF Dukagjini/Facebook

Formacioni startues i Llapit: Coric, Peposhi, Prenci, Idrizi, Emini, Shabani, Ar.Ramadani, Hoti, Sadriu, Selmani, Januzi. /Telegrafi/

Foto: KF Llapi/Facebook

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori