Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Korenë e Jugut kanë marrë vëmendjen e gjithë botës.

Republika e Kosovës garon për herë të parë këtë vit me përfaqësues skiatorin, Albin Tahiri.

Kosova bën parakalimin historik në ceremoninë hapëse të LOD PyeongChang 2018 Kosova bën parakalimin historik në ceremoninë hapëse të LOD PyeongChang 2018

Shumë personazhe të famshme kanë udhëtuar për në Korenë e Jugut për të ndjekur nga afër zhvillimin e Lojërave Olimpike Dimërore.

Një ndër ta është edhe aktori i njohur i arteve marciale, Jackie Chan.

Ndonëse është në moshën 37 vjeçare, ai vazhdon të jetë shumë vital, madje ka shtrirë aktivitetin e tij në shumë projekte filmike.

Ai ka arritur së fundmi që të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve, teksa u pa në ditën e hapjes me flakadanin olimpik në duar.

Ai dukej i hareshëm dhe gati për t’iu uruar suksese të gjithë garuesve pjesëmarrës në këto lojëra. /Telegrafi/