LAJMI I FUNDIT:

Është mbrojtës i djathtë, por statistikat e Armend Thaqit në Ligën e Konferencës janë fantastike

Është mbrojtës i djathtë, por statistikat e Armend Thaqit në Ligën e Konferencës janë fantastike

Ballkani ka zhvilluar edhe ndeshjen e katërt në grupet e Ligës së Konferencës.

Reklama

Suharekasit kanë pësuar humbje me rezultat 2-1 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë nga skuadra turke Sivasspor.

Edhe në këtë takim ishte mbrojtësi i djathtë i suharekasve, Armend Thaqi që realizoi golin e vetëm për kampionin në fuqi të Kosovës.

Thaqi është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer këtë edicion, ku në katër ndeshje ka statistika të jashtëzakonshme, statistika që do i dëshironte edhe ndonjë sulmues.

30-vjeçari ka shënuar tre gola e ka asistuar në dy të tjerë në katër ndeshje të plota që i ka zhvilluar në Ligën e Konferencës.

Thaqi golat i ka shënuar në ndeshjet ndaj Cluj në Fadil Vokrri si dhe ndaj Sivassporit në udhëtim e në shtëpi.

Ndërkohë anësori këmbëshpejtë ka bërë një asistim në udhëtim te Slavia Praga dhe një ndaj skuadrës turke në udhëtim.

Reprezentuesi kosovar ka vite që është ndër më të mirët në kampionatin tonë, por kjo formë e mrekullueshme në Ligën e Konferencës mund të bëjë që ai të vërshohet nga ofertat në afatin kalimtar të janarit ose në atë të verës së vitit 2023 .

Kujtojmë që pas katër ndeshjeve në grupet e Ligës së Konferencës, Ballkani ka katër pikë dhe ende ka gjasa reale për të kaluar nga grupi./Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori