Familja e Enrique Iglesias, si shumë familje në të gjithë botën, janë prekur nga coronavirusi shkatërrues.

Reklama

Njerku i tij, Carlos Falco,  vdiq në moshën 83-vjeçare pasi kontraktoi COVID-19.

Këngëtari i “Hero” hapi zemrën e tij ndaj motrës Tamara Falco dhe fansave, të cilët mund të jetonin një përvojë të ngjashme.

Enrique gjithashtu përfshiu një fotografi nga fëmijëria, ku ai shihet pranë nënës së tij, Isabel Preysler dhe Carlos Falco.

“Ne po kalojmë kohë të vështira dhe kjo urgjencë ka prekur shumë njerëz duke përfshirë familjen time”, ka shkruar djali i Julio Iglesias në anglisht dhe spanjisht.

“Le të qëndrojmë në shtëpi dhe të kujdesemi për veten dhe të dashurit tanë. Dërgoni shumë dashuri dhe forcë”, shtoi Enrique.

Reklama

Babai i tre fëmijëve e përmbylli mesazhin e tij me shpresën që së shpejti t’i shohë fansat dhe dërgoi një përqafim të madh për të gjithë.

Reklama

Carlos Falco, njerku i Enrique Iglesias

Në fillim të viteve 1980, kur Enrique ishte rreth pesë vjeç, nëna e tij Isabel Preysler u martua me Carlos Falco.

Enrique jetoi me këtë çift për pesë vitet e ardhshme të jetës së tij, derisa çifti u nda, dhe është e qartë se Carlos pati një ndikim të madh në jetën e këngëtarit.

Motra e Enrique Iglesias me babain e saj

Motra e tij, Tamara gjithashtu mori rrjetin social, Instagram për të falënderuar të gjithë për mbështetjen e tyre. /Telegrafi/

Reklama