LAJMI I FUNDIT:

Edhe durimi i Messit ka fund, argjentinasi dhe kapiteni i Espanyolit konfrontohen në fund të ndeshjes (Video)

Edhe durimi i Messit ka fund, argjentinasi dhe kapiteni i Espanyolit konfrontohen në fund të ndeshjes (Video)

Barcelona barazoi me Espanyolin me rezultat 1-1 në La Liga.

Reklama

Ishte një ndeshje shumë e ashpër nga të dy anët, posaçërisht nga lojtarët vendas. Por, paska e kuptueshme kur e mendon se ishte një derbi lokal.

Dhe këtë herë cak i ndërhyrjeve të ashpra ishte Lionel Messi, i cili tregoi edhe se edhe durimi i tij ka fund.

Në minutën e 60-të, një minutë pasi ylli argjentinas u fut në lojë pas disa lëvizjeve të bukura në fushë u ndal në mënyrë të palejuar nga Victor Sanchez. Pasi Messi është mësuar me gjëra të tilla nuk reagoi dhe çdo gjë u kalua pa shumë zhurmë.

Momenti kur Messi u rrëzua në fushën përplot ujë të Espanyolit (Video)
Lexo po ashtu Momenti kur Messi u rrëzua në fushën përplot ujë të Espanyolit (Video)

Kapiteni i Espanyolit vazhdoi të luajë ashpër ndaj Messit dhe në minutën e 90-të pasi u driblua bukur nga Messi e goditi atë.

Kur aksioni përfundoi dyshja ishin përballë njëri-tjetrit, ata shkëmben disa fjalë dhe filluan të shtyhen, por ndërhynë lojtarë të tjerë dhe paska dyshja u qetësuan.

Ata vazhduan në minutat e mbetur duke debatuar dhe në vazhdim pritet të bëhen publike edhe fjalët që ata shkëmbyen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori