LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur Messi u rrëzua në fushën përplot ujë të Espanyolit (Video)

Momenti kur Messi u rrëzua në fushën përplot ujë të Espanyolit (Video)

Barcelona nuk arriti më shumë se një barazim ndaj Espanyolit me rezultat 1-1 në La Liga.

Reklama

Ishte një ndeshje e vështirë për Barçën pasi kushtet për lojë ishin shumë të vështira dhe ishin vendasit ata që kaluan fillimisht në epërsi.

Rezultati u barazua nga Gerard Pique në minutën e 82-të pas asistimit nga Lionel Messi.

Argjentinasi u fut në lojë në minutën e 59-të, por vetëm një minutë më vonë ai u rrëzua në fushën përplot të RCDE Stadium.

Ishte Victor Sanchez ai që e shtyu argjentinasin, por që në fund shpëtoi pa u ndëshkuar.

Ndeshja e ardhshme do ta luajë në shtëpi kundër Getafes.

Vlen të theksohet se për vendasit shënoi Gerard Moreno në minutën e 66-të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori