Të shumtë janë shqiptarët që kanë vizituar qytetin e Kanës së fundmi, për Festivalin e Filmit.

Njëra ndër to është edhe modelja e njohur shqiptare, Aurela Hxoha, e cila ka qenë pjesëmarrëse në një prej netëve të festivalit.

Ajo publikoi një fotografi në llogarinë e saj zyrtare në Instagram, ku shfaqej mjaft atraktive e veshur me një fustan kafe të çelur.

Ndërkohë në “after-partyn” e gala mbrëmjes “amfAR”, Hoxha është dukur gjithashtu mjaft tërheqëse e veshur me një fustan të shkurtër blu me pupla.

View this post on Instagram

Bye Cannes, ‘till next time..👋🏼❤️

A post shared by AURELA HOXHA (@hoxha_aurela) on May 25, 2019 at 2:00pm PDT

Në po të njëjtën mbrëmje e pranishme ka qenë edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, e cila i ka mahniotur të gjithë me pamjen e saj.

Dua Lipa vazhdon të shkëlqejë në Kanë Dua Lipa vazhdon të shkëlqejë në Kanë

“amfAR” është një mbrëmje e cila organizohet në Festivalin e Kanës, dhe u dedikohet të prekurve nga sëmundja e AIDS.

Aurela duket që në këtë mbrëmje ka arritur po ashtu të rrëmbejë vëmendjen e shumë të pranishmëve. /Telegrafi/

View this post on Instagram

AmFar Gala dinner 🍽 🦋🍭

A post shared by AURELA HOXHA (@hoxha_aurela) on May 24, 2019 at 6:22am PDT

View this post on Instagram

✨🦋✨ last night 🍭

A post shared by AURELA HOXHA (@hoxha_aurela) on May 24, 2019 at 2:05am PDT